Приветствую Вас Гость!
Суббота, 20.01.2018, 17:54
Главная | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Интересное

Наш опрос

Ваш пол
Всего ответов: 732

Статистика


Поиск

Интересное

Загрузка...

к празднику

Главная » Файлы » Монологи » Тексты монологов

"Молекула" художнього образу
23.04.2017, 00:31


Чому ми вживаємо знову термін із природничих наук? Молекула! Що таке молекула? Це елементарна частка речовини, що має всі якості цієї речовини. Молекула води має всі характерні особливості води; розкладіть її на кисень і водень, і ви переконаєтесь, що кожен із цих елементів уже не має властивостей води.
Чи можна знайти таку елементарну частку художнього образу?
Молекула води залишається водою, де б вона не була: чи в океані, чи в калюжі, чи в краплині, чи в пожежній діжці.
/ Як знайти таку молекулу художності, яка б не втрачала своєї якості ,ні в ліричному творі, ні в епосі, ні в драмі, ні у творі трагічному, ні у творі комічному?
Для цього треба зрозуміти внутрішню структуру художнього образу. Де, з чого, з якого моменту бере початок спосіб художнього мислення? Мабуть, з того моменту, коли в людській свідомості почали відображатися предмети і явища в оточенні певних асоціацій. Так, сонце завжди асоціювалося з теплом, світлом, радістю, урожаєм і т. д.
Асоціації мають дуже велике значення в процесі мислення взагалі. Здатність мислити асоціативно високо цінив ще М. В. Ломоносов, називаючи її у своїй «Риториці» силою співуяви («совоображения»). За його словами, сила співуяви — це душевний дар уявляти разом з одним предметом інші, як-небудь з ним пов'язані; «наприклад: коли, уявивши в думках корабель, з ним уявляємо разом і море, по якому він .плаває, з морем — бурю, з бурею — хвилі, з хвилями — шум в берегах, з берегами — камені і так далі. Це все діємо силою співуяви...»
У процесі суспільної практики асоціативне мислення розвивається все більше і більше. Кожен предмет починає жити в оточенні цілого кола асоціацій. Так, буря асоціюється з неспокійним станом душі, сонце — з радістю, чорні хмари — з сумом, загрозою і т. д. Чим багатша суспільна практика, тим багатше асоціативне мислення.
Індивідуальне асоціативне мислення залежить також і від розвитку фантазії, емоціональності суб'єкта. Уже в самому явищі асоціативного мислення є елемент зіставлення: предмет (явище) постає у взаємозв'язку, отже, в якійсь мірі — і у зіставленні з тим, що викликає в уяві асоціація.
Закон зіставлення — один з основних при творенні художнього образу в літературі. Зіставлення двох найменувань об'єктів — це і є «молекула» художності, це і є її внутрішня структура.
Що відбувається при такому зіставленні?
Візьмемо для прикладу порівняння, де зіставлення виявляється в самій структурі тропу. «У нього очі наче волошки в житі». Порівнюються, зіставляються два об'єкт: очі (А) і волошки (Б): А як Б. Поки ці предмети не були зіставлені, вони не мали ніякого відношення один до одного, як тільки їх поставили поряд, відбувається перенесення якостей одного предмета на інший, — не стільки перенесення, скільки індуктування. Якості волошок— їх небесний колір, відкриті назустріч сонцю пелюстки — відшукуємо і знаходимо в очах хлопчика.
Але не лише якості волошок переносяться на очі хлопчика,— і якості очей індуктуються на волошки. Після порівняння «очі, наче волошки» вже цілком природно, як відоме раніше, може звучати фраза: «волошки блакитними очима дивилися в небо». Очі виражаються через волошки, волошки — через очі. Таким чином утворюється ніби цільне зрощення: «очі-волошки», єдиний образний комплекс. Що ж дає це зрощення?

Загрузка...
Категория: Тексты монологов | Добавил: Таврия
Просмотров: 272 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Сценарий самодеятельности для детей школьного возраста
Театральные сценки на разные темы
Стихи размышления
Современный новогодний сценарий
Веселые сценарии для мужчин на 23 февраля.
Видео монологи по пьесе Островского
Сценарий Новогоднего утренника для детского сада


Прикольные, веселые и смешные Монологи для вас. Сайт посвящен различным видам игровых мероприятий, которые люди с удовольствием устраивают на праздники. Монологи, в том числе Тексты монологов, обязательно пригодятся вам на празднике, вечеринке, сборе друзей и коллег. Монологи для взрослых и детей, прикольные и смешные Монологи для мальчиков и девочек, мужчин и женщин помогут вам сделать ваш праздник просто незабываемым. Также этот сайт станет настоящей находкой для школьников, учителей и воспитателей в детском саду, потому-что вы здесь подберете для себя и детишек оригинальные и интересные Монологи.