Приветствую Вас Гость!
Пятница, 14.12.2018, 06:27
Главная | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Интересное

Наш опрос

Ваш пол
Всего ответов: 852

Статистика


Поиск

Интересное

Загрузка...

к празднику

Главная » Файлы » Монологи » Тексты монологов

"Молекула" художнього образу
23.04.2017, 00:31


Чому ми вживаємо знову термін із природничих наук? Молекула! Що таке молекула? Це елементарна частка речовини, що має всі якості цієї речовини. Молекула води має всі характерні особливості води; розкладіть її на кисень і водень, і ви переконаєтесь, що кожен із цих елементів уже не має властивостей води.
Чи можна знайти таку елементарну частку художнього образу?
Молекула води залишається водою, де б вона не була: чи в океані, чи в калюжі, чи в краплині, чи в пожежній діжці.
/ Як знайти таку молекулу художності, яка б не втрачала своєї якості ,ні в ліричному творі, ні в епосі, ні в драмі, ні у творі трагічному, ні у творі комічному?
Для цього треба зрозуміти внутрішню структуру художнього образу. Де, з чого, з якого моменту бере початок спосіб художнього мислення? Мабуть, з того моменту, коли в людській свідомості почали відображатися предмети і явища в оточенні певних асоціацій. Так, сонце завжди асоціювалося з теплом, світлом, радістю, урожаєм і т. д.
Асоціації мають дуже велике значення в процесі мислення взагалі. Здатність мислити асоціативно високо цінив ще М. В. Ломоносов, називаючи її у своїй «Риториці» силою співуяви («совоображения»). За його словами, сила співуяви — це душевний дар уявляти разом з одним предметом інші, як-небудь з ним пов'язані; «наприклад: коли, уявивши в думках корабель, з ним уявляємо разом і море, по якому він .плаває, з морем — бурю, з бурею — хвилі, з хвилями — шум в берегах, з берегами — камені і так далі. Це все діємо силою співуяви...»
У процесі суспільної практики асоціативне мислення розвивається все більше і більше. Кожен предмет починає жити в оточенні цілого кола асоціацій. Так, буря асоціюється з неспокійним станом душі, сонце — з радістю, чорні хмари — з сумом, загрозою і т. д. Чим багатша суспільна практика, тим багатше асоціативне мислення.
Індивідуальне асоціативне мислення залежить також і від розвитку фантазії, емоціональності суб'єкта. Уже в самому явищі асоціативного мислення є елемент зіставлення: предмет (явище) постає у взаємозв'язку, отже, в якійсь мірі — і у зіставленні з тим, що викликає в уяві асоціація.
Закон зіставлення — один з основних при творенні художнього образу в літературі. Зіставлення двох найменувань об'єктів — це і є «молекула» художності, це і є її внутрішня структура.
Що відбувається при такому зіставленні?
Візьмемо для прикладу порівняння, де зіставлення виявляється в самій структурі тропу. «У нього очі наче волошки в житі». Порівнюються, зіставляються два об'єкт: очі (А) і волошки (Б): А як Б. Поки ці предмети не були зіставлені, вони не мали ніякого відношення один до одного, як тільки їх поставили поряд, відбувається перенесення якостей одного предмета на інший, — не стільки перенесення, скільки індуктування. Якості волошок— їх небесний колір, відкриті назустріч сонцю пелюстки — відшукуємо і знаходимо в очах хлопчика.
Але не лише якості волошок переносяться на очі хлопчика,— і якості очей індуктуються на волошки. Після порівняння «очі, наче волошки» вже цілком природно, як відоме раніше, може звучати фраза: «волошки блакитними очима дивилися в небо». Очі виражаються через волошки, волошки — через очі. Таким чином утворюється ніби цільне зрощення: «очі-волошки», єдиний образний комплекс. Що ж дає це зрощення?

Загрузка...
Категория: Тексты монологов | Добавил: Таврия
Просмотров: 446 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Сценарий музыкальный на Новый год 2019
Лучшие конкурсы на масленецу.
Сценарий на День учителя на русском и украинском языке
Сценки на долгожданный Новый год
Прощание с азбукой - сценарии в помощь учителю
Виховна година Україна - єдина
Сценарий на день именинника


Прикольные, веселые и смешные Монологи для вас. Сайт посвящен различным видам игровых мероприятий, которые люди с удовольствием устраивают на праздники. Монологи, в том числе Тексты монологов, обязательно пригодятся вам на празднике, вечеринке, сборе друзей и коллег. Монологи для взрослых и детей, прикольные и смешные Монологи для мальчиков и девочек, мужчин и женщин помогут вам сделать ваш праздник просто незабываемым. Также этот сайт станет настоящей находкой для школьников, учителей и воспитателей в детском саду, потому-что вы здесь подберете для себя и детишек оригинальные и интересные Монологи.