Приветствую Вас Гость!
Пятница, 26.04.2024, 16:20
Главная | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Интересное

Наш опрос

Ваш пол
Всего ответов: 1022

Статистика


Поиск

Интересное

Загрузка...

к празднику

Главная » Файлы » Монологи » Тексты монологов

Ідейно-емоційна точка зору твору
27.05.2017, 16:07

Часова і фізично-просторова точки зору автора близькі в співвідношенні конкретного простору й часу з масштабним планетарним простором і епохальним часом.
Обидві точки зору автора виражають єдину ідейно- емоційну оцінку, що виявляється в героїзації вершників революції. Взагалі ж ідейно-емоційна оцінка дає себе знати не лише в фізично-просторовій і часовій точці зору автора, вона пронизує всю тканину твору. Спробуємо розглянути її аналітично. Якими способами, крім просторової і часової точки зору, вона виражається?
Передусім, вона — в композиції твору. Щоб виразити свою основну ідейно-емоційну оцінку — захоплення народним героїзмом в революції як явищем незвичайним і небувалим в історії, автору замало було одного сюжету, йому потрібно було багато сюжетів, відповідно до багатьох сторін героїзму і до великої кількості ситуацій, в яких він виявився. Проміжні ланки в сюжеті в даному разі були зайвими, автора цікавили лише найвищі точки,— кожна новела зображує вершину героїчного напруження. Виняток — новела «Дитинство», про її функції вже говорилося, хоч у ній в підтексті також героїка народного життя, про яку пізніше Данило Чабан скаже, збираючись писати книгу про свій рід, що «ніхто в ній не плакатиме, як не плакав Данило, батько його, дід та прадід, ївши гіркий хліб, роблячи землю на пана та на дуків, б’ючися голіруч і не знавши способу об’єднатися з іншими злидарями».
Кожна з новел відображає якусь із сторін революційної героїки. Так, «Подвійне коло» — напруженість боротьби, непримиренність її, коли фронти і битви громадянської війни проходять через рід, коли рідні брати опиняються на різних сторонах барикад. Почуття класової революційної непримиренності, яке стає вищим за почуття роду, уже було зображене в російській літературі в оповіданнях М. Шолохова.
Взагалі для радянської літератури 20-х років було характерне зіставлення революційної класової свідомості з особистим почуттям — родинним або почуттям кохання— на користь революційної свідомості. Таке зіставлення відбивало дійсність, разом з тим відбивало силу революційної свідомості.
Зображенню напруженості збройних революційних битв підкорена вся образна система новели — крайня метафорична насиченість, доведена до фактичної гіперболізації.
Якщо в «Подвійному колі» передається сила напруження революційних битв, то в новелі «Шаланда в морі» — напруженість підпільної роботи в тилу ворога, органічний зв’язок революційної справи з життям народу; це напруженість терпіння, витримки.
«Батальйон Шведа» — новела про Масовий героїзм солдатів революції в складних і суперечливих обставинах 1919 року, а «Лист у вічність» — пісня про подвиг одного героя, який лишився віч-на-віч з ворогом. Зміст новели «Чубенко, командир полку» — це герой у взаємодії з масою.

Категория: Тексты монологов | Добавил: Таврия
Просмотров: 1412 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Интересные миниатюры людей. Фото
Оригинальные сценки песни на юбилей
Сценки КВН для школьников
Новый сценарий на День Влюбленных
Сценарий для школьников
Миниатюра Новый год
Сценарий выпускного утренника для начальной школы


Прикольные, веселые и смешные Монологи для вас. Сайт посвящен различным видам игровых мероприятий, которые люди с удовольствием устраивают на праздники. Монологи, в том числе Тексты монологов, обязательно пригодятся вам на празднике, вечеринке, сборе друзей и коллег. Монологи для взрослых и детей, прикольные и смешные Монологи для мальчиков и девочек, мужчин и женщин помогут вам сделать ваш праздник просто незабываемым. Также этот сайт станет настоящей находкой для школьников, учителей и воспитателей в детском саду, потому-что вы здесь подберете для себя и детишек оригинальные и интересные Монологи.