Приветствую Вас Гость!
Вторник, 18.12.2018, 16:03
Главная | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Интересное

Наш опрос

Ваш пол
Всего ответов: 853

Статистика


Поиск

Интересное

Загрузка...

к празднику

Главная » Файлы » Монологи » Тексты монологов

Ідейно-емоційна точка зору твору
27.05.2017, 16:07

Часова і фізично-просторова точки зору автора близькі в співвідношенні конкретного простору й часу з масштабним планетарним простором і епохальним часом.
Обидві точки зору автора виражають єдину ідейно- емоційну оцінку, що виявляється в героїзації вершників революції. Взагалі ж ідейно-емоційна оцінка дає себе знати не лише в фізично-просторовій і часовій точці зору автора, вона пронизує всю тканину твору. Спробуємо розглянути її аналітично. Якими способами, крім просторової і часової точки зору, вона виражається?
Передусім, вона — в композиції твору. Щоб виразити свою основну ідейно-емоційну оцінку — захоплення народним героїзмом в революції як явищем незвичайним і небувалим в історії, автору замало було одного сюжету, йому потрібно було багато сюжетів, відповідно до багатьох сторін героїзму і до великої кількості ситуацій, в яких він виявився. Проміжні ланки в сюжеті в даному разі були зайвими, автора цікавили лише найвищі точки,— кожна новела зображує вершину героїчного напруження. Виняток — новела «Дитинство», про її функції вже говорилося, хоч у ній в підтексті також героїка народного життя, про яку пізніше Данило Чабан скаже, збираючись писати книгу про свій рід, що «ніхто в ній не плакатиме, як не плакав Данило, батько його, дід та прадід, ївши гіркий хліб, роблячи землю на пана та на дуків, б’ючися голіруч і не знавши способу об’єднатися з іншими злидарями».
Кожна з новел відображає якусь із сторін революційної героїки. Так, «Подвійне коло» — напруженість боротьби, непримиренність її, коли фронти і битви громадянської війни проходять через рід, коли рідні брати опиняються на різних сторонах барикад. Почуття класової революційної непримиренності, яке стає вищим за почуття роду, уже було зображене в російській літературі в оповіданнях М. Шолохова.
Взагалі для радянської літератури 20-х років було характерне зіставлення революційної класової свідомості з особистим почуттям — родинним або почуттям кохання— на користь революційної свідомості. Таке зіставлення відбивало дійсність, разом з тим відбивало силу революційної свідомості.
Зображенню напруженості збройних революційних битв підкорена вся образна система новели — крайня метафорична насиченість, доведена до фактичної гіперболізації.
Якщо в «Подвійному колі» передається сила напруження революційних битв, то в новелі «Шаланда в морі» — напруженість підпільної роботи в тилу ворога, органічний зв’язок революційної справи з життям народу; це напруженість терпіння, витримки.
«Батальйон Шведа» — новела про Масовий героїзм солдатів революції в складних і суперечливих обставинах 1919 року, а «Лист у вічність» — пісня про подвиг одного героя, який лишився віч-на-віч з ворогом. Зміст новели «Чубенко, командир полку» — це герой у взаємодії з масою.

Загрузка...
Категория: Тексты монологов | Добавил: Таврия
Просмотров: 612 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Повчальні казочки з Полтавщини
Конкурсы для веселого корпоратива на Новый год
Прикольные сценки ко Дню Смеха для школьников
Свадебные сценки.
Православный сценарий к светлому празднику Рождество
Масленица интересный сценарий
Шумные игры и конкурсы для школьников


Прикольные, веселые и смешные Монологи для вас. Сайт посвящен различным видам игровых мероприятий, которые люди с удовольствием устраивают на праздники. Монологи, в том числе Тексты монологов, обязательно пригодятся вам на празднике, вечеринке, сборе друзей и коллег. Монологи для взрослых и детей, прикольные и смешные Монологи для мальчиков и девочек, мужчин и женщин помогут вам сделать ваш праздник просто незабываемым. Также этот сайт станет настоящей находкой для школьников, учителей и воспитателей в детском саду, потому-что вы здесь подберете для себя и детишек оригинальные и интересные Монологи.