Приветствую Вас Гость!
Вторник, 18.12.2018, 16:32
Главная | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Интересное

Наш опрос

Ваш пол
Всего ответов: 853

Статистика


Поиск

Интересное

Загрузка...

к празднику

Главная » Файлы » Монологи » Тексты монологов

Аналіз драматичного твору
11.07.2017, 08:07

Аналізуючи драматичний твір, треба щоразу робити спробу співвіднести текст ролі (мови персонажа) з його «хочу», з мовною ситуацією, тоді може відкритися нам не тільки текст, але й підтекст мови. Так, наприклад, за конкретними проханнями Терентія Йосиповича Бублика викреслити то одне, то друге з листа, складеного Ар- кадієм, — підтекст; небажання підписувати цей лист («хочу» не підписати).
За всіма цими «хочу» є якесь одне наскрізне бажання, наскрізна, провідна дія. Аналізуючи п’єсу, треба найперше виявити наскрізну ' дію кожного персонажа, тобто те, що організовує, спрямовує його зусилля в од-ному напрямку і визначає стосунки з іншими персонажами?)
Візьмемо для прикладу персонажів із п’єси «Платон Кречет».
( Наскрізна дія Платона — служити людям, продовжити їм життя в усьому, скрізь. Як це виявляється в п’єсі? Про діяльність Платона, зокрема про його сміливі операції, про його прагнення ми дізнаємося з уст інших персонажів. Отже, для загальної характеристики Платона, для створення образу Платона надзвичайно важливо те, як сприймає його оточення, як про нього говорятьЛНа сцені в безпосередній дії він постає як людина, що вірить у свій обраний шлях, у справедливість його. Він знає свою мету, віддає їй усі свої сили і здібності — звідси особлива зібраність Платона. Він майже ніколи сам не починає розмов, швидше йому доводиться відповідати на різні запитання, вирішувати порушені проблеми. Як людина, що творить щось нове, він постійно викликає до себе інтерес.
Розглянемо перебування на сцені Платона. З’являється він о 12-й годині ночі в день свого народження. Перед цим глядач уже знає, що він експериментує, шукає новий метод операції, що він критично поставився до проекту Ліди. О 12-й ночі, після складної операції, Платону Кречету доводиться і дома робити операцію Бересту.
Платон жива, вразлива, емоційна людина — і в цьому виявляється також обдарованість його натури.
Визначеність благородної мети робить Платона принциповим, ніби знімає з нього все випадкове. Він не боїться сказати голові міськвиконкому Берестові, що до нього добивався вдень двічі і не міг потрапити, а ось тепер Берест прийшов до нього опівночі. Але Платон завжди діловий: кинувши докір Бересту, він відразу ж хоче звільнити йош від болю і робить це.
Далі конкретні зовнішні і внутрішні дії Платона такі: переконати Аркадія, що життя Лідиного батька залежить не лише від нього, пояснити Ліді, чому він любить складні операції, чому в нього скрипка, він хоче грою передати їй свій душевний стан, пояснити Аркадієві, як сталося, що Берест ознайомився з його зауваженнями відносно проекту Ліди, подолати ніяковість, яка виникла у зв’язку з тим, що Берест ознайомився з проектом, чекаючи операції, разом з тим не хоче відступити від того, що вважає справедливим, не хоче прохати Ліду.
У другій дії Платон хоче переконати Ліду в добро-зичливості і в справедливості своєї критики проекту, відкрити їй своє серце, переконати в тому, що він не винен у смерті її батька, подолати свою втому і слабість і зробити операцію наркомові.
У третій дії Платон хоче затримати Ліду, попрощатись, ще раз усе пояснити їй, нарешті, назазжди лишитися з Лідою.
Таким чином, хоч, здавалось би, про основну діяльність Платона говорять на сцені, а не показують її безпосередньо (це й неможливо і непотрібно в даному разі), все ж Платон постає в безперервному доланні певного опору: об’єктивних труднощів — складність операції, непорозуміння, що виникають, ввесь час він вимушений щось комусь доводити, роз’яснювати, боротись з наклепом, з тими ускладненнями в особистому житті, до яких приводить цей наклеп. І ось саме тому, що характер усіх дій на сцені — це напруження внутрішніх сил, мобілізація волі в найрізноманітніших ситуаціях, Платон по-стає як справжній борець і герой.

Загрузка...
Категория: Тексты монологов | Добавил: Таврия
Просмотров: 729 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Юмор Михаила Задорного
Свадебные сценки.
Шуточный сценарий встречи весны для старшей группы
Масленица интересный сценарий
Новые конкурсы для веселой компании
Сценарий развивающих занятий в детском саду
Шумные игры и конкурсы для школьников


Прикольные, веселые и смешные Монологи для вас. Сайт посвящен различным видам игровых мероприятий, которые люди с удовольствием устраивают на праздники. Монологи, в том числе Тексты монологов, обязательно пригодятся вам на празднике, вечеринке, сборе друзей и коллег. Монологи для взрослых и детей, прикольные и смешные Монологи для мальчиков и девочек, мужчин и женщин помогут вам сделать ваш праздник просто незабываемым. Также этот сайт станет настоящей находкой для школьников, учителей и воспитателей в детском саду, потому-что вы здесь подберете для себя и детишек оригинальные и интересные Монологи.