Приветствую Вас Гость!
Вторник, 18.12.2018, 16:45
Главная | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Интересное

Наш опрос

Ваш пол
Всего ответов: 853

Статистика


Поиск

Интересное

Загрузка...

к празднику

Главная » Файлы » Монологи » Тексты монологов

Доля української мови
26.04.2017, 20:43

Мова як форма людської свідомості є не лише засіб комунікації, вона — і модель світу. В мові кожного народу відображається бачення світу цим народом, його історія. За кожним словом закріплені певні поняття і уявлення, які історично склалися.
Мова — це моделююча система, в ній моделюється дійсність, яка відобразилась у свідомості народу.
Художня література бере цю моделюючу систему як' будівельний матеріал і, максимально інтенсифікуючи закладені в ній якості, творить на її основі систему своїх художніх значень, свою художню мову; стосовно природної мови — це вторинна моделююча система.
Якщо ми визнаємо існування художньої мови (а це факт незаперечний, кожне мистецтво має свою мову, і художня література — не виняток), то це значить, що ми визнаємо певну систему знаків і правил їх співвідношення, які мають певне художнє значення. Що ж це за система? Звичайно, з усієї системи ми розглянемо найголовніші «знаки» і їх значення. Вище вже говорилося про «зіставлення», взаємовираження об'єктів один через одного як один із способів творення художніх значень. Зараз розглянемо «безтропний» спосіб творення художності.
Для звичайної, природної мови виконувати комунікативну функцію — значить передавати зміст, який складається з об'єктивно-мовних значень. Для того, щоб виконати художню функцію, мова повинна: 1) крім конкретновідчуттєвого уявлення про дійсність, передавати авторський ідеал; 2) мовні одиниці, виконуючи художню функцію, крім змісту, який складається із об'єктивних мовних значень, мають давати уявлення про стан свідомості персонажа чи оповідача в світлі ідеалу. С Кожне слово в мові багатозначне завдяки своїм різноманітним асоціаціям, воно пов'язане з іншими словами і уявленнями і величезною кількістю предметів, навіть таких, які, здавалося б, не мають прямого відношення до значення слова. «Слово ніколи не випливає в нашій свідомості самотньо, — пише французький мовознавець Вандрієс. — Навіть коли тільки одне слово в одному значенні присутнє в нашій свідомості, то інші, які залишаються в тіні, маса понять і емоцій, пов'язаних з ним най-тоншими нитками, кожну хвилину готові ввірватися в нашу свідомість. Слова, які проходять через нашу свідомість, перебувають у безперервному зв'язку з усім нашим інтелектуальним і емоційним життям»1.
Кожне слово нашої мови — ніби музичний інструмент з кількома клавішами, кожному з яких відповідає той чи інший відтінок значення. У залежності від змісту, який треба виразити, письменник «натискує» на певний клавіш, ставлячи слово в таку позицію, включаючи його в таку систему, де актуалізується потрібне значення, потріб-г ний відтінок.
Мовні одиниці, в яких відбувається актуалізація семантичної ознаки, не становлячи собою відхилення від
норми, від щоденного слововживання, разом з тим виконують у художньому творі естетичну функцію.
Такі мовні одиниці складають основу словесних засобів художнього твору. Вони виконують роль словесної
експлікації, тобто пояснення тих мовних одиниць, в яких безпосередньо виражається індивідуально-авторське розуміння навколишньої дійсності.
Мовні одиниці, в яких відбувається актуалізація семантичної ознаки, служать проміжною ланкою, що веде до семантичного зрушення, яке вже є відхиленням від норми, — якість, що нею відрізняється художня мова від звичайної.

Загрузка...
Категория: Тексты монологов | Добавил: Таврия
Просмотров: 712 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Смешные миниатюры на Новый год, анекдоты
Сценки для взрослых и веселой компании
Шумные игры и конкурсы для школьников
Современные сценарии выпускного вечера
Шуточный сценарий встречи весны для старшей группы
Занятия с дошкольниками сценарии
Сценарий музыкальный на Новый год 2019


Прикольные, веселые и смешные Монологи для вас. Сайт посвящен различным видам игровых мероприятий, которые люди с удовольствием устраивают на праздники. Монологи, в том числе Тексты монологов, обязательно пригодятся вам на празднике, вечеринке, сборе друзей и коллег. Монологи для взрослых и детей, прикольные и смешные Монологи для мальчиков и девочек, мужчин и женщин помогут вам сделать ваш праздник просто незабываемым. Также этот сайт станет настоящей находкой для школьников, учителей и воспитателей в детском саду, потому-что вы здесь подберете для себя и детишек оригинальные и интересные Монологи.