Приветствую Вас Гость!
Вторник, 19.06.2018, 03:58
Главная | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Интересное

Наш опрос

Ваш пол
Всего ответов: 816

Статистика


Поиск

Интересное

Загрузка...

к празднику

Главная » Файлы » Миниатюры » По авторам

Образ автора у художньому творі
15.05.2017, 07:05

Звичайна свідомість (так званий здоровий глузд) здатна «схопити лише зовнішні зв'язки і нездатна проникнути у світ сутностей і закономірностей»1. Так, наприклад, звичайна свідомість, наш здоровий глузд, до якого ми, буває, апелюємо в найкритичніші моменти, каже нам, що сонце сходить, рухається по небу і заходить. Здоровий глузд не здатний був проникнути у суть явища, і лише теоретична свідомість осягла, що не сонце рухається навколо землі, а земля — навколо сонця. Теоретична свідомість проникає в глибину речей, пізнає «внутрішні, суттєві, не видимі неозброєному оку, не вловлювані в безпосередньому досвіді зв'язки і відношення дійсності, об'єктивні закони»1.
А як бути, коли в художньому творі зображується, скажімо, вчений — носій теоретичної наукової свідомості? І в такому випадку персонаж виступає як втілення лише індивідуальної свідомості (нехай і вченого), одне із типових явищ дійсності, на основі яких автор буде робити свої узагальнення, і ці узагальнення торкатимуться не тієї галузі, в якій працює вчений і проявляє свою науково-узагальнюючу свідомість, а ролі вченого в суспільстві певної епохи, його становища в конкретному середовищі і т. д.
Так, наприклад, Натана Рибака спеціальні проблеми науки про атом цікавлять настільки, наскільки вони посідають велике місце в свідомості Нерчина («Солдати без мундирів»), його ж узагальнення як автора стосуються проблеми особистості вченого, ролі вченого в боротьбі за мир і прогрес. Аналогічно можемо сказати про образ Ярослава у трагедії Олександра Левади «Фауст і смерть». Свідомість Нерчина і свідомість Ярослава — кожна з них — виступає як свідомість індивідуальна і відносно проблеми, що її ставить автор,— звичайна.
Словесний образ автора покликаний виражати свідомість теоретичну, узагальнюючу, ту, яка пізнає незримі, суттєві зв'язки.
Вивчення словесного образу автора, очевидно, слід почати з того, що показати учням, чим відрізняється поняття «автор» як літературознавча категорія, як певна точка зору на світ від автора біографічного, від автора — конкретної людини. Таке розрізнення, по-перше, поглибить розуміння літератури як мистецтва слова, а не фотографії життя, а по-друге, зіставлення цих двох понять само по собі дає можливість наочно простежити, як життєвий матеріал трансформується в художній, які життєві факти відбирає письменник, як він їх висвітлює.

Загрузка...
Категория: По авторам | Добавил: Таврия
Просмотров: 461 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Сценарий музыкальный на Новый год 2015
Сценарий детского утренника на Новый год
Конкурсы для веселого корпоратива на Новый год
Сценарій виховної години "Здоровий спосіб життя"
Торжественный сценарий на первый звонок
Сценарій до Новорічного корпоративу 2015
Поздравление, сценки на День Святого Валентина


Прикольные, веселые и смешные Миниатюры для вас. Сайт посвящен различным видам игровых мероприятий, которые люди с удовольствием устраивают на праздники. Миниатюры, в том числе По авторам, обязательно пригодятся вам на празднике, вечеринке, сборе друзей и коллег. Миниатюры для взрослых и детей, прикольные и смешные Миниатюры для мальчиков и девочек, мужчин и женщин помогут вам сделать ваш праздник просто незабываемым. Также этот сайт станет настоящей находкой для школьников, учителей и воспитателей в детском саду, потому-что вы здесь подберете для себя и детишек оригинальные и интересные Миниатюры.